Miesto konania

Mesto Košice

Od roku 2016 sa dianie Art Film Festu presunulo do Košíc najmä kvôli vhodnejšej infraštruktúre. Košice sú kultúrnym a ekonomickým centrom východu Slovenska a ideálnou lokalitou pre usporiadanie filmového festivalu.

Kiná a kultúrne priestory

Art Film Fest 2016 sa bude konať v centre Košíc. Sprievodný program pre širokú verejnosť sa bude konať na košickej Hlavnej ulici. Premietať filmy budeme v priestoroch uvedených nižšie.

Kunsthalle

Kunsthalle s kapacitou 550 miest . Hala umenia Košice / Kunsthalle je pre svoje architektonické dispozície prioritne používaná na organizovanie medzinárodných výstav, workshopov a výstav komorného charakteru nastupujúcej generácie.
Adresa: Rumanova, 04001 Košice

Kulturpark

Kulturpark s dvoma kinosálami každá s kapacitou 150 miest. Z armádneho priestoru vznikla kreatívna mestská štvrť plná života. Nový kultúrny stánok v Košiciach ponúka príležitosti na stretávanie sa, kreatívnu tvorbu a prezentáciu rôznych žánrov moderného umenia.
Adresa: Kukučínova 2, 04001 Košice

Kino Slovan

Kino Slovan s kapacitou 310 + 144 miest . Nachádza sa v zadnom trakte Historickej radnice na Hlavnej ulici v Košiciach.
Adresa: Hlavná 59, 04001 Košice

Kino Úsmev

Kino Úsmev v Košiciach s kapacitou 300 miest na sedenie. Kino Úsmev je digitalizované s celodennou prevádzkou, sedem dní v týždni. Nové technológie prinesú divákom kvalitný filmový zážitok a spoločnostiam jedinečnú formu prezentácie a propagácie na veľkom plátne.
Adresa: Kasárenské námestie 1, 04001 Košice

Amfiteáter

Amfiteáter v Košiciach s kapacitou 12 000 divákov bol postavený v roku 1954 a bol známy v celom regióne. Prvé letné premietanie sa datuje už v roku 1965 v rámci „Filmového Festivalu Pracujúcich“ /FPP/, ktorý sa po rokoch presunul z mestských kín do amfiteátra .V sobotu 19. júna 1965 vzhliadlo premiéru „Oskarovho“ filmu mesta Sabinov Obchod na korze v hlavnej úlohe s Jozefom Krónerom , 20 000 divákov.
Adresa: Festivalové námestie, 04001 Košice

Ubytovanie

Výhodné ubytovanie pre návštevníkov festivalu ponúka študentský domov JEDLÍKOVA.
» Viac o ubytovaní

Oficiálnym hotelom festivalu je Hotel Yasmin.